Ignum.cz » SSL certifikáty » Nejčastější dotazy

Co je SSL certifikát?

SSL certifikát je identifikační průkaz serveru, obsahující šifrovací klíč, kterým jsou data bezpečně chráněna proti zneužití během přenosu po Internetu. Tímto certifikátem se server prokazuje při navazování bezpečné (šifrované) komunikace. Náležitosti certifikátu:

  • údaj o jeho časové platnosti,
  • digitální podpis certifikační autority, která tento certifikát vystavila,
  • údaj o tom, který server se tímto certifikátem smí prokazovat.

Co je certifikační autorita?

Certifikační autorita (CA) je autorita (úřad, instituce, podobně jako např. státem autorizovaný notář), která je zodpovědná za ověření skutečné identity nositele certifikátu (podobně jako notář ověřuje platnost vašeho podpisu, provedeného v jeho přítomnosti, s vaší identitou podle občanského průkazu).

Vývoj certifikátů probíhá už od poloviny 90. let a trh se za tu dobu značně změnil. Největším hráčem trhu je společnost Symantec. Vznikla sloučením se společností VeriSign. Ta platila na trhu za eso bezpečnosti a před fúzí se Symantec vlastnila společnost Thawte a GeoTrust. GeoTrust už v té době založila značku Rapid SSL. Co z toho plyne pro Vás? Všechny bezesporu důvěryhodné autority nyní zaštiťuje ta nejdůvěryhodnější – Symantec. Druhou velkou autoritou je COMODO, která nabízí vlastní značku levnějších certifikátů Positive SSL. Třetí velikán naší nabídky je GlobalSign, kterému důvěřují společnosti jako je ING nebo Adobe. Zajímavostí je její značka AlphaSSL, za kterou stojí původní tým RapidSSL.

Co je to CSR?

Veřejný klíč neboli CSR je nezbytný k vystavení SSL certifikátu. Tento veřejný klíč vám vygeneruje správce Vašich stránek (webhostingová společnost) nebo přímo administrátor serveru, kde je umístěna doména, na kterou se SSL certifikát vystavuje. V případě, že máte tedy prezentaci u IGNUM, o nasazení certifikátu se vám postará naše technická podpora.

Postup pro vygenerování CSR naleznete v naší nápovědě

Co je to soukromý (privátní) klíč?

Privátní klíč je vytvořen při generování žádosti o ssl certifikát a nesmí za žádných okolností opustit server, jelikož s jeho získáním je možné používat SSL certifikát serveru.

Mohu certifikát použít na jiném serveru?

Ano, certifikáty zakoupené u IGNUM je samozřejmé možné použít na libovolné serveru nebo webhostingu, který SSL podporuje.

Mohu certifikát využít na více serverech?

Certifikáty od Symantec mají licenci pouze na 1 server. Použití pro více serverů je potřeba zohlednit v objednávce. Certifikáty od ostatních certifikačních autorit lze využít na neomezeném počtu serverů.

Co je to Intermediate certifikát?

Intermediate certifikáty zajišťují důvěryhodnost certifikátu a musí být na serveru nainstalovány spolu s vaším certifikátem. V případě, že na serveru není certifikát nainstalován, návštěvníkovi se zobrazuje varování o neznámém vystaviteli SSL certifikátu. Ztratili jste privátní klíč? Nejde vám certifikát nainstalovat? Certifikát lze zdarma přegenerovat s novým CSR, pro asistenci kontaktujte zákaznickou podporu.

Jak za certifikát zaplatit?

Po dokončení objednávky vám bude zaslána výzva k úhradě na uvedený kontaktní email. Objednávka tak vznikne pod vašim zákaznickým účtem na www.domena.cz, kde případně můžete certifikát zaplatit online kartou popřípadě kreditem (sekce VÝZVY K PLATBĚ)

Webcontrol

130.028009415ms -- 5868.0546875KB