Ignum.cz » Serverhosting » Storage hosting (NFS/SMB)

Storage hosting

Se službou Storage hosting získáte zálohovaný datový prostor v řádu jednotek až desítek TB.Ceník

Služba Cena/měsíc
Zřizovací poplatek 0 Kč
1 TB 1 800 KčCo je to Storage hosting?
Storage hosting je vyhrazený datový prostor s vysokou dostupností pouze pro Vaše potřeby. Můžete k němu přistupovat podle potřeby nebo jej mít permanentně nasdílený.

Jak je zajištěna bezpečnost a zálohování dat?
Data jsou uložena na značkových datových polích, každé v módu RAID 6. Zálohování dat probíhá metodou synchronizace na sekundární datové pole, vždy je tedy k dispozici další kopie dat k použití. Dostupnost celého systému přesahuje 99,99%.

Jak mohu přistupovat k datům?
Data jsou přístupná pomocí protokolů NFS a SMB. Běžně zákazníci přistupují ke svým datům jak z Linuxu, tak z Windows Serveru a to po lokální síti z dedikovaných nebo VDS serverů.

Pro koho je služba určena?
Ideální použití je pro firmy, které potřebují pracovat s velkým množstvím dat, tj. v řádech stovek GB až několika TB a nechtějí (=nevyplatí se jim) budovat nákladná vlastní řešení. Naše služba přináší profesionální řešení včetně SLA, zabezpečení a zálohování bez nutnosti jakýchkoliv znalostí problematiky.

Jak je náročné zprovoznění služby?
Časová náročnost je minimální – pro vyřízení smluvních vztahů máte datový prostor okamžitě k dispozici. Současně se po domluvě s administrátory nastaví bezpečnostní politika přístupu k prostoru.Webcontrol

438.878059387ms -- 11222.671875KB