Ignum.cz » Serverhosting » Managed servery » Pronájem software

Pronájem software

K managed a dedikovaným serverům lze objednat instalaci nebo pouze dodání operačního systému a dalšího softwaru. Spolupracujeme se společností Microsoft v rámci partnerského a SPLA programu a jsme oprávněni pronajímat software třetím stranám. Ceny zde uvedené platí pro 32-bitové i 64-bitové systémy.

Ceník operačních systémů

Microsoft Windows Server Cena/měsíc
Standard Edition per 2Core 150 Kč
Datacenter Edition per 2Core 780 Kč

Ceník databázových serverů

Microsoft SQL Server Cena/měsíc
Web Edition per 2Core 330 Kč
Standard Edition per 2Core 5 180 Kč
Enterprise Edition per 2Core 19 840 Kč
Buseness Intelligence SAL 800 Kč
Standard SAL 560 Kč

Uvedené ceny jsou bez DPH 21 %.

V případě zájmu o jiný software, nebo o výše neuvedené edice od společnosti Microsoft, kontaktujte prosím naše obchodní oddělení. Rádi Vám pomohou s výběrem správných licencí a s cenovou optimalizací využívaného řešení.


Vysvětlení licenčních pojmů

Core license
Je-li zvolena licence per Core, cena se odvíjí od počtu fyzických/vir­tuálních jader v serveru. Počty požadovaných licencí se mohou lišit podle použití ve fyzickém a virtuálním prostředí a podle edice produktu. K takto licencovanému produktu může přistupovat neomezený počet uživatelů. Vždy je třeba licencovat minimálně 8Core v případě Windows Serveru a 4Core v případě MSSQL. Core licence je nezbytná pro anonymní internetové služby (webový server).
Subscriber Access License (SAL)
Subscriber Access License je nutná pro každého jedinečného uživatele využívajícího daný Microsoft produkt. Není tedy možné jednu licenci sdílet mezi více uživateli (např. směnný provoz). Počet SAL licencí je možné měnit dle potřeby. SAL licence jsou vhodné pro projekty, kde je předem znám počet uživatelů.

Webcontrol

137.459993362ms -- 6228.125KB