Ignum.cz » Serverhosting » Virtuální servery » Pronájem software

Pronájem software

Součástí každého VDS serveru je licence na operační systém Microsoft Windows Datacenter Edition x64. Další software společnosti Microsoft je nutné objednat formou pronájmu od naší společnosti. Spolupracujeme se společností Microsoft v rámci partnerského a SPLA programu a jsme oprávněni pronajímat software třetím stranám.

Máte již vlastní licence?

Naše společnost je také Licence Mobility Partnerem, to znamená, že na naše virtuální servery může zákazník vnést vlastní licence produktů Microsoft, které mají aktivní Software Assurance. Tím jsou například produkty z rodiny SQL serverů. V případě, že máte o přesun licence na virtuální server zájem, je nutné do deseti dnů od nasazení na server vyplnit formulář, který je ke stažení na adrese http://www.mi­crosoftvolume­licensing.com/Do­cumentSearch.as­px?Mode=3&Docu­mentTypeId=28 a nechte jej ověřit dle instrukcí, které jsou ve formuláři obsažené. Kopii potvrzeného formuláře nám prosím zašlete. Přesun licencí v rámci Licence mobility through Software Assurance je možné provést jednou za 90 dnů.

V případě, že máte o nějakou licenci zájem, ale nemáte aktivní Software Assurance, nebo jej produkt vůbec neumožňuje (například produkty Office), kontaktujte nás, vytvoříme Vám nabídku na pronájem software.

Ceník databázových serverů

Microsoft SQL Server Cena/měsíc
Web Edition per 2Core 330 Kč
Standard Edition per 2Core 5 180 Kč
Enterprise Edition per 2Core 19 840 Kč
Buseness Intelligence SAL 800 Kč
Standard SAL 560 Kč

Ceník ostatních položek

Přístupové licence Terminal Server Cena/měsíc
Terminal Server 1 SAL 150 Kč

Uvedené ceny jsou bez DPH 21 %.

  • Standardně jsou k serveru k dispozici 2 administrátorské přístupy, které slouží pouze pro administraci serveru. V případě, že budete na server přistupovat z jiných důvodů, například obsluha aplikace, je potřeba zakoupit terminálové licence.

Vysvětlení licenčních pojmů

Core License
Je-li zvolena licence per Core, cena se odvíjí od počtu fyzických/vir­tuálních jader v serveru. Počty požadovaných licencí se mohou lišit podle použití ve fyzickém a virtuálním prostředí a podle edice produktu. K takto licencovanému produktu může přistupovat neomezený počet uživatelů. Vždy je třeba licencovat minimálně 8Core v případě Windows Serveru a 4Core v případě MSSQL. Core licence je nezbytná pro anonymní internetové služby (webový server).
Subscriber Access License (SAL)
Subscriber Access License je nutná pro každého jedinečného uživatele využívajícího daný Microsoft produkt. Není tedy možné jednu licenci sdílet mezi více uživateli (např. směnný provoz). Počet SAL licencí je možné měnit dle potřeby. SAL licence jsou vhodné pro projekty, kde je předem znám počet uživatelů.

Webcontrol

236.601114273ms -- 6238.2578125KB