Naše síť

Již od roku 2004 provozujeme vlastní síť a autonomní systém AS29134. Naše síť s kruhovou topologií na vyhrazených optických vláknech je přítomna v hlavních pražských datacentrech – GTS Želivského a Sitel a dále v datacentrech ČDT a Vegacom. Každý rok investujeme značné prostředky do dalšího rozvoje sítě a zajištění stabilního provozu.


Konektivita

Při plánování kapacity sítě ponecháváme několikanásobnou rezervu v rychlostech připojení. Síť je vždy připojena redundantně k více operátorům, aby v případě výpadků některého z nich nedošlo za žádných okolností k výpadku připojení našich zákazníků. 

Spojení Rychlost
Český uzel (NIX) 10 + 1 Gbit
Slovenký uzel (SIX) 10 Gbit
Evropské uzly (AMS-IX, DECIX, LINX) 10 Gbit
Tranzitní linka 1 (Kaora) 10 Gbit
Tranzitní linka 2 (Hurrican Electric) 1 Gbit
Tranzitní linka 3 (GTS) 1 Gbit

Síťové prvky

Používáme aktivní prvky vždy s několikanásobnou výkonovou rezervou pro spolehlivý provoz sítě, zvládání případných útoků a přetížení. Používáme páteřní routery CISCO řady 7606, switche 3560 a přístupové switche HP ProCurve 26×x a 28×x. Hlavní routery a switche jsou provozovány v režimu n+1 v geograficky oddělených lokalitách (GTS Želivského a Sitel), kde jsou připojeny do NIXu a k tranzitním operátorům.


Peering

IGNUM má zprovozněn IPv4 i IPv6 peering v rámci českého uzlu NIX se všemi významnými sítěmi. Naše peeringová politika je otevřená bez restrikcí.


IPv6

Naše síť poskytuje svým zákazníkům rutinní IPv6 provoz na národní i zahraniční úrovni bez omezení.

Webcontrol

130.754947662ms -- 6142.859375KB