Ignum.cz » Slovníček pojmů

Slovnik

A B C D E F H I J L M N O P R S T U V W Z

W

Wap

Wap (Wireless Application Protocol) je systém pro zajištění provozu elektronických služeb na mobilních telefonech. Zhruba od roku 2000 je WAP implementován ve většině mobilních telefonů, stejně tak mobilních sítí. Většina mobilních operátorů provozuje portál pro agregeci různých služeb na této platformě.

WebFTP

WebFTP je služba na pohodlnou vzdálenou práci s vašimi soubory na vašem virtuálním serveru. Je zejména vhodná pro manipulaci s velkými soubory bez nutnosti jejich stahování k sobě na počítač. Mezi další funkce patří i serverová komprimace souborů.

Webhosting

Webhosting (hosting) je pronájem prostoru, kam nahrajete svou prezentaci (webové stránky). Ta pak bude dostupná všem uživatelům internetu právě na Vaší doméně.

Webové stránky

Webové stránky je Vaše osobní či firemní prezentace, díky které si o Vás, Vaší firmě, produktech, službách může přečíst každý uživatel internetu. Webové stránky umístíte na své doméně s libovolným hostingovým programem a tak budou všem dostupné.

WHOIS

WHOIS je databáze a vyhledávací služba, jejíž pomocí se dají zjistit informace o internetových doménách. V této databázi je možné dohledat jména a údaje o majitelích .CZ domén, identifikátory kontaktů a sad nameserverů a celkové informace o doménových jménech .CZ. Tato služba je volně dostupná mj. na stránkách registrátorů domén (např. na portálu www.domena.cz)

Wi-Fi

WiFi (Wireless Fidelity) – technologie bezdrátového přenosu dat ve frekvenčním pásmu, které je ČTÚ (Českým telekomunikačním úřadem) prohlášeno za bezlicenční. Wi-Fi reprezentuje protokol standardizovaný v IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Tento protokol je provozován v pásmu 2.4 GHz a poskytuje přenosové rychlosti podle standartu 11 (IEEE 802.11b) 22, 54(IEEE 802.11g), 600(IEEE 802.11n) megabitů za sekundu.

Webcontrol

1837.7470970154ms -- 15361.171875KB