Ignum.cz » » Tiskové zprávy

Zpět na seznam tiskových zpráv

25.4.2013

IGNUM modernizuje platformu entry-level serverů

Praha 22. dubna 2013 – Divize individualizovaných služeb společnosti IGNUM pokračuje v rozšiřování svých služeb, které probíhá během letošního roku ve čtyřech na sebe navazujících fázích. Druhým krokem v sérii modernizačních opatření je výměna celé platformy „basic“ serverů za vysoce úsporné řešení MicroCloud Solution, ideální pro rozjezd projektů a small business nástrojů.

Po nasazení nové generace vysoce výkonných „core“ serverů, IGNUM kompletně obnovuje platformu entry-level serverů.

Tato platforma se provozními náklady vyrovná některým sdíleným virtualizovaným řešením, a navíc nabízí vyšší výkon ve zcela dedikovaném prostředí, bez sdílení prostředků s dalšími zákazníky. Zlepšením technologických parametrů nových severů se provozní náklady sníží až na polovinu.

„Přestože se ceny energií neustále zvyšují, IGNUM nabízí zákazníkům moderní technologické zázemí za takřka konstantní cenu. Naše nové řešení dokáže uspořit až 40 % elektrické energie na každý server a až 60 % prostoru,“ uvedl Marek Erneker, ředitel divize individualizovaných služeb společnosti IGNUM.

Nové servery řady „basic“ nabízí díky navýšení operační paměti a novým procesorům Intel generace Sandy Bridge rychlejší výpočty a větší výkon, který je potřebný pro rozjezd projektů zejména malých a středních firem.

Servery jsou určeny především méně náročným klientům, kteří upřednostňují garanci vlastního serverového prostředí oproti sdílenému cloudu. Nové servery nabízejí vhodné prostředí pro menší vysoce dostupná řešení, od nichž zákazníci očekávají stabilní výkon s velmi nízkými provozními náklady, a to ať pro své vlastní aplikace či pro provoz IT zázemí společnosti. Kompletní dedikované prostředí serveru a nízké provozní náklady dovolují zákazníkům vytvořit stabilní IT zázemí pro svou společnost. Typickým užitím takového serveru je pak provoz intranetových či terminálových služeb, ale také provoz vlastní webové aplikace.

Webcontrol

763.22197914124ms -- 14439.640625KB