Ignum.cz » O nás » Kariéra » Volná místa » Všestranný a zapálený Linux admin

Všestranný a zapálený Linux admin

Zajímá tě, co je hlavním úkolem členů týmu provozních administrátorů a jak celý tým funguje?

Je to tým lidí, kteří se dobře znají a občas spolu po práci něco podnikají. Rádi řeší mnohdy zapeklité úkoly a když je potřeba, zkoumají nové technologie a implementace, které by mohly pomoci vylepšovat naše produkty. S tím vším jim pomáhá jejich vedoucí a snaží se, aby je práce stále bavila, a pomáhá jim rozvíjet jejich znalosti. Svoji práci mají všichni zároveň jako koníček.
Jejich hlavním úkolem je starost o všechny linuxové servery, které nám ve firmě běží a také služby, které jsou na nich provozovány. Dále pak spolupracují s oddělením vývoje na různých projektech.
Při své práci by ses setkal/a jak s jednoúčelovými virtuálními servery, tak se složitějšími platformami/clustery pro provoz virtuálních serverů či hostingových služeb.S jakými technologiemi se u nás nejčastěji setkáš?
- Debian Linux – asi netřeba představovat. Používáme výhradně tuto distribuci pro naše servery. Pokud máš zkušenosti s jinou, není to překážkou.
- LAMP – magická zkratka, kterou jistě znáš. Znamená Linux – Apache – MySQL – PHP, tedy základ pro běh webových služeb s podporou databází. K tomu ještě přidáváme Postfix, Dovecot, Amavis a další pro provoz emailových služeb. Takto vypadá např. běžný server pro zákazníka, o který se staráme.
- KVM a LXC – technologie pro virtualizaci a kontejnerizaci. V současné době nejvíce zastoupené v naší společnosti je KVM, na které se snažíme postupně, pokud to dává smysl, virtualizovat současné fyzické servery.
- Ansible - nástroj pro automatizaci a správu konfigurací serverů.
- Vagrant, Docker, Kubernetes, ELK cluster a jiná zaklínadla pro provoz a podporu vývoje interních systémů.
- Cisco na síťových aktivních prvcích
- Nagios, munin pro dohled serverů
- spousta dalších technologií, které tě můžou napadnou, pro zajištění provozu load-balancerů, dns serverů, storage serverů apod.Jaký by měl být tvůj profil? Co od tebe očekáváme?
- Chceš pracovat u nás :-)
- Pracuješ radši s Linuxem, umíš také něco nascriptovat v BASHi / Pythonu.
- Chápeš, že v každé společnosti se některé věci můžou dělat jinak a že není jednoduché vše “špatné” okamžitě změnit.
- Nestačí ti znalosti, které v současné době máš, a nevěříš, že ovládáš úplně všechno. Jako odrazový můstek pro rozvoj tvých znalostí nám poslouží jednoduchý test :-) Těšíš se, že se u nás naučíš něco nového.
- Pokud ses setkal/a s výše uvedenými technologiemi, je to pro tebe jen plus. Rychleji se tak zapojíš do týmu. Pokud ne, nezoufej, vše potřebné tě naučíme.
- Angličtinu zvládáš alespoň na úrovni čtení návodů, diskuzí či jiných odborných článků na internetu.
- Nebojíš se držet pohotovosti.
- Výhodou pro tebe jsou základní znalosti programování (využíváme hlavně Python, PHP, Ruby, Perl...), znalost HW serverů (nejčastěji používáme SuperMicro a HP), zkušenosti se správou většího množství serverů či zkušenosti se správou HA řešení. Že ses s něčím nesetkal? Neměj obavu. Kromě znalostí a odborných zkušeností hodnotíme také tvoji osobnost, styl uvažování a vystupování, jak přemýšlíš nad problémy a hlavně jestli máš chuť se stále učit.Co ti nabízíme?
- Různorodou a nestereotypní činnost. Nebudeš si připadat jako cvičená opice.
- Přátelský kolektiv napříč celou společností a neformální prostředí. Nikdo tě nebude nutit chodit do práce v obleku.
- Budeš se podílet na provozu zajímavých projektů. Budeme rádi, když přijdeš se svými nápady na vylepšení.
- Flexibilní pracovní dobu.
- Osobní rozvoj v oblasti, která tě nejvíce zajímá.
- Výbornou dostupnost kanceláře v blízkosti stanice metra “A”.
- Stravenky.
- Sick day.
- A další...Co dál?

Pokud jsi dočetl/a až sem a zaujalo tě to, napiš nám o tom a připoj prosím i svůj životopis.
Za nás je kontakt Lukáš Kasič (lukas.kasic@ignum.cz), tel. +420 773 591 407.

Opište pro kontrolu text z obrázku do políčka pod ním.

Webcontrol

178.079128265ms -- 6005.765625KB